видови предострожност:  
Прикажи:  

повеќе информации:
Hellenic National Meteorological Service

Временски предупредувања: Грција

Најави за предострожност - Детални информации за предупредувањата можете да најдете во најавите за предострожност издадени за секоја област. Изберете одредена област

Dodekanisa Islands
До 21.04.2018 23:00 CET
Ветер (Жолто)
english:
locally gale winds 8b

Ελληνικά:
τοπικά 8 μποφορ 

Kriti
До 21.04.2018 23:00 CET
Ветер (Жолто)
english:
locally gale winds 8b

Ελληνικά:
τοπικά 8 μποφορ 

Kyklades
До 21.04.2018 23:00 CET
Ветер (Жолто)
english:
locally gale winds 8b

Ελληνικά:
τοπικά 8 μποφορ 

North East Aegean Islands
До 21.04.2018 17:00 CET
Ветер (Жолто)
english:
locally gale winds 8b over south

Ελληνικά:
τοπικά 8 μποφορ στα νότια 

Натпис:
Смени јазик:   | BG | BS | CZ | DA | DE | EE | EN | ES | ES | ES | FI | FR | GR | HE | HR | HU | IS | IT | LT | LV | ME | MK | MT | NL | NO | PL | PT | RO | RS | SE | SK | SL | VA