видови предострожност:  
Прикажи:  

повеќе информации:
Met Eireann

Временски предупредувања: Ирска

Најави за предострожност - Детални информации за предупредувањата можете да најдете во најавите за предострожност издадени за секоја област. Изберете одредена област

Clare
До 07.07.2020 16:00 CET
Дожд (Жолто)
english:
Heavy rain on Tuesday morning and afternoon leading to excess surface water. Accumulations of 20 to 40mm. 
Galway
До 07.07.2020 16:00 CET
Дожд (Жолто)
english:
Heavy rain on Tuesday morning and afternoon leading to excess surface water. Accumulations of 20 to 40mm. 
Mayo
До 07.07.2020 16:00 CET
Дожд (Жолто)
english:
Heavy rain on Tuesday morning and afternoon leading to excess surface water. Accumulations of 20 to 40mm. 
Натпис:
Смени јазик:   | BG | BS | CZ | DA | DE | EE | EN | ES | ES | ES | FI | FR | GR | HE | HR | HU | IS | IT | LT | LV | ME | MK | MT | NL | NO | PL | PT | RO | RS | SE | SK | SL | VA