видови предострожност:  
Прикажи:  

повеќе информации:
Lithuanian Hydrometeorological Service

Временски предупредувања: Литванија

Најави за предострожност - Детални информации за предупредувањата можете да најдете во најавите за предострожност издадени за секоја област. Изберете одредена област

Panevėžio apskritis
До 23.11.2017 23:59 CET
Снег/Мраз (Жолто)
lietuviu:
Rytą ir pirmoje dienos pusėje vietomis lijundra, plikledis.

english:
 

Utenos apskritis
До 23.11.2017 23:59 CET
Снег/Мраз (Жолто)
lietuviu:
Rytą ir pirmoje dienos pusėje vietomis lijundra, plikledis.

english:
 

Vilniaus apskritis
До 23.11.2017 23:59 CET
Снег/Мраз (Жолто)
lietuviu:
Rytą ir pirmoje dienos pusėje vietomis lijundra, plikledis.

english:
 

Coasts:
Coast
До 23.11.2017 23:59 CET
Ветер (Жолто)
lietuviu:
Pietų, pietryčių vėjo gūsiai sieks 15-17 m/s.

english:
 

Натпис:
Смени јазик:   | BG | BS | CZ | DA | DE | EE | EN | ES | ES | ES | FI | FR | GR | HE | HR | HU | IS | IT | LT | LV | ME | MK | MT | NL | NO | PL | PT | RO | RS | SE | SK | SL | VA