видови предострожност:  
Прикажи:  

повеќе информации:
Lithuanian Hydrometeorological Service

Временски предупредувања: Литванија

Најави за предострожност - Детални информации за предупредувањата можете да најдете во најавите за предострожност издадени за секоја област. Изберете одредена област

Alytaus apskritis
До 21.09.2019 23:59 CET
Екстремно ниски температури (Жолто)
lietuviu:
Naktį daug kur šalnos 0-5 laipsniai šalčio.

english:
At night frosts minus 0-5. 

Kauno apskritis
До 21.09.2019 23:59 CET
Екстремно ниски температури (Жолто)
lietuviu:
Dirvos paviršiuje vietomis šalnos 0-2 laipsniai šalčio.

english:
At night locally ground frosts minus 0-2. 

Marijampolės apskritis
До 21.09.2019 23:59 CET
Екстремно ниски температури (Жолто)
lietuviu:
Dirvos paviršiuje vietomis šalnos 0-3 laipsniai šalčio.

english:
At night on the ground surface locally frosts minus 0-3. 

Utenos apskritis
До 21.09.2019 23:59 CET
Екстремно ниски температури (Жолто)
lietuviu:
Dirvos paviršiuje vietomis šalnos 0-3 laipsniai šalčio.

english:
At night on the ground surface locally frosts minus 0-3. 

Vilniaus apskritis
До 21.09.2019 23:59 CET
Екстремно ниски температури (Жолто)
lietuviu:
Naktį daug kur šalnos 0-5 laipsniai šalčio.

english:
At night frosts minus 0-5. 

Натпис:
Смени јазик:   | BG | BS | CZ | DA | DE | EE | EN | ES | ES | ES | FI | FR | GR | HE | HR | HU | IS | IT | LT | LV | ME | MK | MT | NL | NO | PL | PT | RO | RS | SE | SK | SL | VA