видови предострожност:  
Прикажи:  

повеќе информации:
Lithuanian Hydrometeorological Service

Временски предупредувања: Литванија

Најави за предострожност - Детални информации за предупредувањата можете да најдете во најавите за предострожност издадени за секоја област. Изберете одредена област

Alytaus apskritis
До 12.12.2018 23:59 CET
Снег/Мраз (Жолто)
lietuviu:
Vietomis plikledis.

english:
Locally icy roads. 

Kauno apskritis
До 12.12.2018 23:59 CET
Снег/Мраз (Жолто)
lietuviu:
Vietomis plikledis.

english:
Locally icy roads. 

Klaipėdos apskritis
До 12.12.2018 23:59 CET
Снег/Мраз (Жолто)
lietuviu:
Vietomis plikledis.

english:
Locally icy roads. 

Marijampolės apskritis
До 12.12.2018 23:59 CET
Снег/Мраз (Жолто)
lietuviu:
Vietomis plikledis.

english:
Locally icy roads. 

Panevėžio apskritis
До 12.12.2018 23:59 CET
Снег/Мраз (Жолто)
lietuviu:
Vietomis plikledis.

english:
Locally icy roads. 

Šiaulių apskritis
До 12.12.2018 23:59 CET
Mагла (Жолто)
lietuviu:
Rytą daug kur rūkas.

english:
In the morning in many places fog. 

До 12.12.2018 23:59 CET
Снег/Мраз (Жолто)
lietuviu:
Vietomis plikledis.

english:
Locally icy roads. 

Tauragės apskritis
До 12.12.2018 23:59 CET
Снег/Мраз (Жолто)
lietuviu:
Vietomis plikledis.

english:
Locally icy roads. 

Telšių apskritis
До 12.12.2018 23:59 CET
Снег/Мраз (Жолто)
lietuviu:
Daug kur plikledis.

english:
In many places glaze ice. 

Utenos apskritis
До 12.12.2018 23:59 CET
Mагла (Жолто)
lietuviu:
Rytą vietomis rūkas.

english:
In the morning locally fog. 

До 12.12.2018 23:59 CET
Снег/Мраз (Жолто)
lietuviu:
Daug kur plikledis.

english:
In many places glaze ice. 

Vilniaus apskritis
До 12.12.2018 23:59 CET
Снег/Мраз (Жолто)
lietuviu:
Vietomis plikledis.

english:
Locally icy roads. 

Натпис:
Смени јазик:   | BG | BS | CZ | DA | DE | EE | EN | ES | ES | ES | FI | FR | GR | HE | HR | HU | IS | IT | LT | LV | ME | MK | MT | NL | NO | PL | PT | RO | RS | SE | SK | SL | VA