видови предострожност:  
Прикажи:  

повеќе информации:
Lithuanian Hydrometeorological Service

Временски предупредувања: Литванија

Најави за предострожност - Детални информации за предупредувањата можете да најдете во најавите за предострожност издадени за секоја област. Изберете одредена област

Alytaus apskritis
До 21.07.2019 23:59 CET
Невреме со молњи (Жолто)
lietuviu:
Antroje dienos pusėje kai kur perkūnija.

english:
In the afternoon locally thunderstorm. 

Kauno apskritis
До 21.07.2019 23:59 CET
Невреме со молњи (Жолто)
lietuviu:
Antroje dienos kai kur perkūnija.

english:
In the afternoon locally thunderstorm. 

Klaipėdos apskritis
До 21.07.2019 23:59 CET
Невреме со молњи (Жолто)
lietuviu:
Antroje dienos pusėje perkūnija. Per perkūnija vietomis pietvakarių vėjo gūsiai 15–18 m/s.

english:
In the afternoon thunderstorm. Locally squall 15-18 m/s. 

Marijampolės apskritis
До 21.07.2019 23:59 CET
Невреме со молњи (Жолто)
lietuviu:
Antroje dienos pusėje daug kur perkūnija.

english:
In the afternoon thunderstorm. 

Panevėžio apskritis
До 21.07.2019 23:59 CET
Невреме со молњи (Жолто)
lietuviu:
Antroje dienos pusėje kai kur perkūnija.

english:
In the afternoon locally thunderstorm. 

Šiaulių apskritis
До 21.07.2019 23:59 CET
Невреме со молњи (Жолто)
lietuviu:
Antroje dienos pusėje perkūnija. Per perkūnija vietomis pietvakarių vėjo gūsiai 15–18 m/s.

english:
In the afternoon thunderstorm. Locally squall 15-18 m/s. 

Tauragės apskritis
До 21.07.2019 23:59 CET
Невреме со молњи (Жолто)
lietuviu:
Antroje dienos pusėje perkūnija. Per perkūnija vietomis pietvakarių vėjo gūsiai 15–18 m/s.

english:
In the afternoon thunderstorm. Locally squall 15-18 m/s. 

Telšių apskritis
До 21.07.2019 23:59 CET
Невреме со молњи (Жолто)
lietuviu:
Antroje dienos pusėje perkūnija. Per perkūnija vietomis pietvakarių vėjo gūsiai 15–18 m/s.

english:
In the afternoon thunderstorm. Locally squall 15-18 m/s. 

Utenos apskritis
Vilniaus apskritis
Натпис:
Смени јазик:   | BG | BS | CZ | DA | DE | EE | EN | ES | ES | ES | FI | FR | GR | HE | HR | HU | IS | IT | LT | LV | ME | MK | MT | NL | NO | PL | PT | RO | RS | SE | SK | SL | VA