видови предострожност:  
Прикажи:  

повеќе информации:
Lithuanian Hydrometeorological Service

Временски предупредувања: Литванија

Најави за предострожност - Детални информации за предупредувањата можете да најдете во најавите за предострожност издадени за секоја област. Изберете одредена област

Alytaus apskritis
До 05.06.2020 23:59 CET
Невреме со молњи (Жолто)
lietuviu:
Antroje dienos pusėje kai kur perkūnija.

english:
In the afternoon locally thunderstorm. 

Kauno apskritis
Klaipėdos apskritis
Marijampolės apskritis
До 05.06.2020 23:59 CET
Невреме со молњи (Жолто)
lietuviu:
Antroje dienos pusėje kai kur perkūnija.

english:
In the afternoon locally thunderstorm. 

Panevėžio apskritis
До 05.06.2020 23:59 CET
Mагла (Жолто)
lietuviu:
Naktį kai kur rūkas.

english:
Locally fog at night 

Šiaulių apskritis
До 05.06.2020 23:59 CET
Mагла (Жолто)
lietuviu:
Naktį kai kur rūkas.

english:
Locally fog at night 

Tauragės apskritis
До 05.06.2020 23:59 CET
Невреме со молњи (Жолто)
lietuviu:
Antroje dienos pusėje kai kur perkūnija.

english:
In the afternoon locally thunderstorm. 

Telšių apskritis
Utenos apskritis
До 05.06.2020 23:59 CET
Mагла (Жолто)
lietuviu:
Naktį kai kur rūkas.

english:
Locally fog at night 

Vilniaus apskritis
До 05.06.2020 23:59 CET
Mагла (Жолто)
lietuviu:
Naktį kai kur rūkas.

english:
Locally fog at night 

Натпис:
Смени јазик:   | BG | BS | CZ | DA | DE | EE | EN | ES | ES | ES | FI | FR | GR | HE | HR | HU | IS | IT | LT | LV | ME | MK | MT | NL | NO | PL | PT | RO | RS | SE | SK | SL | VA