видови предострожност:  
Прикажи:  

повеќе информации:
Lithuanian Hydrometeorological Service

Временски предупредувања: Литванија

Најави за предострожност - Детални информации за предупредувањата можете да најдете во најавите за предострожност издадени за секоја област. Изберете одредена област

Klaipėdos apskritis
До 24.10.2020 23:59 CET
Ветер (Жолто)
lietuviu:
Dieną pietvakarių vėjo gūsiai sieks 15 m/s.

english:
SW wind in gusts 15 m/s, at day. 

Coasts:
Coast
До 24.10.2020 23:59 CET
Ветер (Жолто)
lietuviu:
Dieną pietvakarių, vakarų vėjo gūsiai sieks 15-17 m/s.

english:
SW, W wind gusts 15-17 m/s, at day. 

Натпис:
Смени јазик:   | BG | BS | CZ | DA | DE | EE | EN | ES | ES | ES | FI | FR | GR | HE | HR | HU | IS | IT | LT | LV | ME | MK | MT | NL | NO | PL | PT | RO | RS | SE | SK | SL | VA