видови предострожност:  
Прикажи:  

повеќе информации:
Latvian Environment,geology and meteorology agency

Временски предупредувања: Латвија

Најави за предострожност - Детални информации за предупредувањата можете да најдете во најавите за предострожност издадени за секоја област. Изберете одредена област

Coasts:
Central Baltic east
До 29.01.2021 22:59 CET
Ветер (Жолто)
english:
28.01.2021 in time from 14:00 till 17:00 south-east, east wind will increase in gusts to 15-16 m/s. Wave height 1.5-2.5 m.

latviešu:
28.01.2021. laikā no plkst. 14:00 līdz 17:00 dienvidaustrumu, austrumu vējš pastiprināsies brāzmās līdz 15-16 m/s. Viļņu augstums 1.5-2.5 m. 

Натпис:
Смени јазик:   | BG | BS | CZ | DA | DE | EE | EN | ES | ES | ES | FI | FR | GR | HE | HR | HU | IS | IT | LT | LV | ME | MK | MT | NL | NO | PL | PT | RO | RS | SE | SK | SL | VA