видови предострожност:  
Прикажи:  

повеќе информации:
Hellenic National Meteorological Service

Временски предупредувања: Грција

Најави за предострожност - Детални информации за предупредувањата можете да најдете во најавите за предострожност издадени за секоја област. Изберете одредена област

Dodekanisa Islands
До 22.02.2018 01:00 CET
Невреме со молњи (Портокалово)
english:
Thunderstorms locally severe

Ελληνικά:
Καταιγίδες τοπικά ισχυρές 

Ionion Islands
До 23.02.2018 00:59 CET
Невреме со молњи (Портокалово)
english:
Locally severe thunderstorms

Ελληνικά:
Καταιγίδες τοπικά ισχυρές 

Kriti
До 22.02.2018 01:00 CET
Невреме со молњи (Портокалово)
english:
Thunderstorms locally severe

Ελληνικά:
Καταιγίδες τοπικά ισχυρές 

North East Aegean Islands
До 22.02.2018 01:00 CET
Невреме со молњи (Портокалово)
english:
Thunderstorms locally severe

Ελληνικά:
Καταιγίδες τοπικά ισχυρές 

Thessalia
До 22.02.2018 01:00 CET
Дожд (Портокалово)
english:
Locally heavy rain

Ελληνικά:
Τοπικά ισχυρές βροχές 

Натпис:
Смени јазик:   | BG | BS | CZ | DA | DE | EE | EN | ES | ES | ES | FI | FR | GR | HE | HR | HU | IS | IT | LT | LV | ME | MK | MT | NL | NO | PL | PT | RO | RS | SE | SK | SL | VA