видови предострожност:  
Прикажи:  

повеќе информации:
Met Eireann

Временски предупредувања: Ирска

Најави за предострожност - Детални информации за предупредувањата можете да најдете во најавите за предострожност издадени за секоја област. Изберете одредена област

Donegal
До 27.02.2020 13:00 CET
Снег/Мраз (Жолто)
english:
Showers of hail, sleet and snow continuing throughout Wednesday and early Thursday, leading to icy patches. Some snow accumulations over high ground. 
Leitrim
До 27.02.2020 13:00 CET
Снег/Мраз (Жолто)
english:
Showers of hail, sleet and snow continuing throughout Wednesday and early Thursday, leading to icy patches. Some snow accumulations over high ground. 
Sligo
До 27.02.2020 13:00 CET
Снег/Мраз (Жолто)
english:
Showers of hail, sleet and snow continuing throughout Wednesday and early Thursday, leading to icy patches. Some snow accumulations over high ground. 
Натпис:
Смени јазик:   | BG | BS | CZ | DA | DE | EE | EN | ES | ES | ES | FI | FR | GR | HE | HR | HU | IS | IT | LT | LV | ME | MK | MT | NL | NO | PL | PT | RO | RS | SE | SK | SL | VA