видови предострожност:  
Прикажи:  

повеќе информации:
Lithuanian Hydrometeorological Service

Временски предупредувања: Литванија

Најави за предострожност - Детални информации за предупредувањата можете да најдете во најавите за предострожност издадени за секоја област. Изберете одредена област

Alytaus apskritis
До 05.04.2020 23:59 CET
Mагла (Жолто)
lietuviu:
Naktį kai kur rūkas.

english:
At night locally fog. 

Utenos apskritis
До 05.04.2020 23:59 CET
Снег/Мраз (Жолто)
lietuviu:
Naktį kai kur plikledis.

english:
At night locally icy roads. 

Vilniaus apskritis
До 05.04.2020 23:59 CET
Снег/Мраз (Жолто)
lietuviu:
Naktį kai kur plikledis.

english:
At night locally icy roads. 

Натпис:
Смени јазик:   | BG | BS | CZ | DA | DE | EE | EN | ES | ES | ES | FI | FR | GR | HE | HR | HU | IS | IT | LT | LV | ME | MK | MT | NL | NO | PL | PT | RO | RS | SE | SK | SL | VA