видови предострожност:  
Прикажи:  

повеќе информации:
Instituto Português do Mar e da Atmosfera

Временски предупредувања: Португалија

Најави за предострожност - Детални информации за предупредувањата можете да најдете во најавите за предострожност издадени за секоја област. Изберете одредена област

FARO
До 04.03.2021 21:59 CET
Крајбрежно случување (Жолто)
português:
Na costa Sul, ondas de sueste com 2 metros.

english:
On the south coast, southeast waves of 2 meters.
 

LEIRIA
До 05.03.2021 00:59 CET
Дожд (Жолто)
português:
Aguaceiros por vezes fortes, que podem ser acompanhados de trovoada.

english:
Sometimes strong showers with thunderstorms.
 

LISBOA
До 05.03.2021 00:59 CET
Дожд (Жолто)
português:
Aguaceiros por vezes fortes, que podem ser acompanhados de trovoada.

english:
Sometimes strong showers with thunderstorms.
 

SETÚBAL
До 05.03.2021 00:59 CET
Дожд (Жолто)
português:
Aguaceiros por vezes fortes, que podem ser acompanhados de trovoada.

english:
Sometimes strong showers with thunderstorms.
 

Натпис:
Смени јазик:   | BG | BS | CZ | DA | DE | EE | EN | ES | ES | ES | FI | FR | GR | HE | HR | HU | IS | IT | LT | LV | ME | MK | MT | NL | NO | PL | PT | RO | RS | SE | SK | SL | VA