видови предострожност:  
Прикажи:  

Временски предупредувања: Швајцарија

повеќе информации:
MeteoSwiss

Најави за предострожност - Детални информации за предупредувањата можете да најдете во најавите за предострожност издадени за секоја област. Изберете одредена област

Burgdorf-Limpachtal
До 24.07.2021 19:07 CET
Невреме со молњи (Црвено)
english:
Thunderstorms approaching from west 
Fribourg
До 24.07.2021 19:07 CET
Невреме со молњи (Црвено)
english:
Thunderstorms approaching from southwest 
Натпис:
Смени јазик:   | BG | BS | CZ | DA | DE | EE | EN | ES | ES | ES | FI | FR | GR | HE | HR | HU | IS | IT | LT | LV | ME | MK | MT | NL | NO | PL | PT | RO | RS | SE | SK | SL | VA