видови предострожност:  
Прикажи:  

повеќе информации:
Lithuanian Hydrometeorological Service

Временски предупредувања: Литванија

Најави за предострожност - Детални информации за предупредувањата можете да најдете во најавите за предострожност издадени за секоја област. Изберете одредена област

Alytaus apskritis
До 16.07.2019 23:59 CET
Ветер (Жолто)
lietuviu:
dieną vietomis škvalas, 15-20 m/s

english:
BY DAY LOCALLY SQUALL. 

До 16.07.2019 23:59 CET
Невреме со молњи (Жолто)
lietuviu:
Dieną perkūnija

english:
At day thunderstorm 

Kauno apskritis
До 16.07.2019 23:59 CET
Невреме со молњи (Жолто)
lietuviu:
Dieną perkūnija

english:
At day thunderstorm 

До 16.07.2019 23:59 CET
Дожд (Жолто)
lietuviu:
dieną vietomis gausus lietus

english:
BY DAY LOCALLY HEAVY RAIN. 

Klaipėdos apskritis
До 16.07.2019 23:59 CET
Невреме со молњи (Жолто)
lietuviu:
Dieną perkūnija

english:
At day thunderstorm 

Marijampolės apskritis
До 16.07.2019 23:59 CET
Невреме со молњи (Жолто)
lietuviu:
Dieną perkūnija

english:
At day thunderstorm 

Panevėžio apskritis
До 16.07.2019 23:59 CET
Невреме со молњи (Жолто)
lietuviu:
Dieną perkūnija

english:
At day thunderstorm 

До 16.07.2019 23:59 CET
Ветер (Жолто)
lietuviu:
dieną vietomis škvalas, 15-20 m/s

english:
BY DAY LOCALLY SQUALL. 

До 16.07.2019 23:59 CET
Дожд (Жолто)
lietuviu:
dieną vietomis gausus lietus

english:
BY DAY LOCALLY HEAVY RAIN. 

Šiaulių apskritis
До 16.07.2019 23:59 CET
Невреме со молњи (Жолто)
lietuviu:
Dieną perkūnija

english:
At day thunderstorm 

До 16.07.2019 23:59 CET
Дожд (Жолто)
lietuviu:
dieną vietomis gausus lietus

english:
BY DAY LOCALLY HEAVY RAIN. 

Tauragės apskritis
До 16.07.2019 23:59 CET
Невреме со молњи (Жолто)
lietuviu:
Dieną perkūnija

english:
At day thunderstorm 

Telšių apskritis
До 16.07.2019 23:59 CET
Невреме со молњи (Жолто)
lietuviu:
Dieną perkūnija

english:
At day thunderstorm 

Utenos apskritis
До 16.07.2019 23:59 CET
Ветер (Жолто)
lietuviu:
dieną vietomis škvalas, 15-20 m/s

english:
BY DAY LOCALLY SQUALL. 

До 16.07.2019 23:59 CET
Невреме со молњи (Жолто)
lietuviu:
Dieną perkūnija

english:
At day thunderstorm 

Vilniaus apskritis
До 16.07.2019 23:59 CET
Ветер (Жолто)
lietuviu:
dieną vietomis škvalas, 15-20 m/s

english:
BY DAY LOCALLY SQUALL. 

До 16.07.2019 23:59 CET
Невреме со молњи (Жолто)
lietuviu:
Dieną perkūnija

english:
At day thunderstorm 

Coasts:
Coast
До 16.07.2019 23:59 CET
Ветер (Жолто)
lietuviu:
Rytą pietvakarių, dieną šiaurės vakarų vėjo gūsiai daug kur sieks 15 m/s.

english:
IN THE MORNING SW, BY DAY NW WIND GUSTS 15 M/S. 

Натпис:
Смени јазик:   | BG | BS | CZ | DA | DE | EE | EN | ES | ES | ES | FI | FR | GR | HE | HR | HU | IS | IT | LT | LV | ME | MK | MT | NL | NO | PL | PT | RO | RS | SE | SK | SL | VA