видови предострожност:  
Прикажи:  

Временски предупредувања: Црна Гора

повеќе информации:
Hydrometeorological Service of Montenegro

Најави за предострожност - Детални информации за предупредувањата можете да најдете во најавите за предострожност издадени за секоја област. Изберете одредена област

Adriatic coast
До 21.10.2021 22:59 CET
Ветер (Жолто)
english:
Udari vjetra veći od 11 m/s. 
Continental and Mountains
До 21.10.2021 22:59 CET
Ветер (Портокалово)
english:
Mjestimično udari vjetra veći od 17 m/s. 
Натпис:
Смени јазик:   | BG | BS | CZ | DA | DE | EE | EN | ES | ES | ES | FI | FR | GR | HE | HR | HU | IS | IT | LT | LV | ME | MK | MT | NL | NO | PL | PT | RO | RS | SE | SK | SL | VA